EkoWodrol: nowoczesna firma z tradycjami

MWA
opublikowano: 27-12-2011, 00:00

Spółka EkoWodrol istnieje już ponad 50 lat. Przez ten czas udało jej się wypracować solidną pozycję na rynku i odnieść wiele sukcesów.

Gazela Biznesu nr dwa w województwie zachodniopomorskim to firma z bogatymi tradycjami. Jej początki sięgają 1959 r. To właśnie wtedy w Koszalinie powstało państwowe przedsiębiorstwo zajmujące się wykonywaniem odwiertów studziennych. Firma na początku lat 90. zmieniła nazwę z Wodrol na EkoWodrol i przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W 2009 r. EkoWodrol obchodził swoje 50-lecie.

— W zachodniej i północnej Polsce Jesteśmy znani jako wykonawca obiektów wodociągowych, kanalizacyjnych, technologii uzdatniania wody i oczyszczania ścieków, a także instalacji wewnętrznych, sieci technologicznych i obiektów melioracyjnych i hydrotechnicznych — mówi Lech Wojciechowski, prezes spółki.

Kilka lat temu w firmie powstał dział badawczo- -rozwojowy, który z czasem przekształcił się w centrum innowacyjnych technologii. Dzięki temu posunięciu zaczęto produkcję unikalnych na skalę światową urządzeń, np. kolanowych zaworów zwrotnych, które jako jedyne na świecie spełniają ostre normy europejskie. Firma przez lata otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia.

91 miejsce w rankingu ogólnopolskim

WY NI KI I półrocze 2011 r.

Zatrudnienie 238 osób

Przychody 35,35 mln zł

Zysk netto 0,46 mln zł

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu