Eksperci czekają na firmy

opublikowano: 27-08-2013, 00:00

Eksport, cła, badania i rozwój — to dziedziny, w których przedsiębiorcy zyskają wiedzę podczas nowego cyklu seminariów EEN.

Jesienią rozpoczyna się nowa edycja seminariów „Europejskie przedsiębiorstwo”. Cykl jest organizowany przez ośrodek Enterprise Europe Network (EEN) działający przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). W zajęciach mogą uczestniczyć przedsiębiorcy z sektora MSP, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu i uczelni wyższych.

Seminaria we wrześniu i październiku skierowane są głównie do przedsiębiorców prowadzących lub zamierzających prowadzić działalność eksportową. Pierwsze zajęcia zatytułowane „Praktyczne aspekty reklamacji i dochodzenia roszczeń z tytułu umowy spedycji i przewozu drogowego towarów w relacjach międzynarodowych” odbędą się 30 września. Uczestnicy poznają m.in. najczęściej popełniane błędy w umowach spedycji oraz zakres odpowiedzialności spedytora.

Zajęcia poprowadzi specjalista w dziedzinie międzynarodowego transportu. Przyjmowanie zgłoszeń na spotkanie rozpocznie się 16 września. Drugie w cyklu będzie seminarium pod tytułem „Ułatwienia celne w obrocie towarowym z zagranicą”. W jego trakcie uczestnicy poznają m.in. proces aplikowania o uzyskanie certyfikatu AEO (Authorised Economic Operator) oraz pozwolenia na stosowanie uproszczeń celnych. Dowiedzą się także, jakie ułatwienia dla przedsiębiorców przygotowała polska Służba Celna.

Wykład poprowadzi Marzena Walczak pełniąca obowiązki naczelnika wydziału obsługi przedsiębiorców w Izbie Celnej w Warszawie. Na spotkaniebędzie można zapisywać się od 2 października. Listopadowe seminarium jest skierowane do przedsiębiorców i innych osób zainteresowanych działalnością badawczo-rozwojową. Zajęcia zatytułowane „Programy na rzecz badań i rozwoju technologicznego — możliwości dla MSP w nowej perspektywie finansowej UE” odbędą się 6 listopada. Wiedzę o finansowaniu B+R przekażą uczestnikom eksperci z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE.

Więcej informacji

http://www.een.org.pl/index. php/Inne_seminaria_2.html

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy