Eksperci doradzą bezpłatnie

Monika Niewinowska
opublikowano: 15-09-2003, 00:00

Firmy zainteresowane funduszami strukturalnymi mogą liczyć na pomoc.

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z dotacji bezpośrednich, powinni szukać informacji w Regionalnych Instytucjach Finansujących. Współpracują one z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w województwach. Do tej pory były odpowiedzialne za bezpośrednią obsługę wdrażania programów przedakcesyjnych. Od akcesji zajmą się programami z funduszy strukturalnych.

— W Regionalnych Instytucjach Finansujących przedsiębiorcy uzyskają bezpłatną informację na temat dostępnych programów oraz ogólną pomoc przy wypełnieniu wniosków o dotacje. Tam też będą one składane i poddawane wstępnej weryfikacji — wyjaśnia Aleksandra Sztetyłło z PARP.

Jeżeli zaś chodzi o pośrednich beneficjentów, śledzić należy to, co się dzieje w ministerstwie gospodarki i pracy oraz w urzędach marszałkowskich.

— Doskonałym źródłem będzie też Biuletyn Zamówień Publicznych. Zarówno dla tych, którzy będą chcieli sami startować do przetargów, jak i tych, którzy chcą wiedzieć, jakie inwestycje będą prowadzone, kto będzie odpowiedzialny i czego może potrzebować — podpowiada Tomasz Kierzkowski.

Na bieżąco informacje o projektach pomocowych przekazuje „Puls Biznesu”.

Ważny adres

Lista Regionalnych Instytucji Finansujących znajduje się pod adresem www.parp.gov.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Niewinowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Eksperci doradzą bezpłatnie