Eksperci z TFI typują funduszowe perełki

opublikowano: 04-06-2017, 22:00

Ciekawy fundusz z oferty danego TFI niekoniecznie błyszczy wynikami czy wielkością aktywów. Może więc umknąć klientom — może, ale nie musi.

Trafiłam na świetną sukienkę! Kolor, fason, materiał… jest idealna. Do tego wpadła mi w ręce zupełnie przypadkiem — powie niejedna kobieta, wracając z nieplanowanych zakupów. Jasno określona wizja „czegoś” nie zawsze się sprawdza, bo domeną okazji jest m.in. to, że potrafi miło zaskoczyć. W funduszach jest podobnie. Oczywiście, inwestor myślący o oszczędzaniu w tej formie powinien wiedzieć, jakie są jego oczekiwania wobec konkretnego produktu. To jednak nie przeczy temu, że czasem można znaleźć fundusz, który miło zaskoczy tym, że okaże się szyty na miarę, z naciskiem na — okaże się.

Flagowe produkty poszczególnych TFI najczęściej brylują stopami zwrotu lub wielkością aktywów (ta świadczy nie tylko o umiejętnościach zarządzającego do pomnażania kapitału, ale również zainteresowaniu klientów, udokumentowanym wpłatami). Dzięki temu, a dokładniej różnego rodzaju zestawieniom, w których zajmują czołowe pozycje, stosunkowo łatwo je dostrzec. Czasem jednak fundusz może ująć za serce zupełnie czymś innym. Poprosiliśmy ekspertów z wybranych TFI o wskazanie jednego produktu, na który, ich zdaniem, warto zwrócić uwagę. Oto ich rekomendacje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Dąbrowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Eksperci z TFI typują funduszowe perełki