Eksport dodał gazu dzięki Barracudzie

opublikowano: 26-07-2013, 00:00

Dzięki dotacji z Unii uruchomili nową linię produkcyjną. Teraz Alex swój sztandarowy produkt eksportuje do 30 krajów.

Wtryskiwacz gazu do samochodowych instalacji LPG firmowany nazwą Barracuda to obecnie sztandarowy produkt białostockiej firmy Alex. Jego produkcja została uruchomiona z pomocą unijnego wsparcia. Pieniądze pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego przeznaczono na stworzenie linii produkcyjnej o mocy przerobowej do 6 tys. sztuk dziennie.

Umowa o dofinansowanie została podpisana pod koniec 2010 r., a realizację rozpoczęto w 2011 r. Obecnie, po około roku od wprowadzenia produktu do oferty, jest on sprzedawany — jako samodzielny element lub część większych systemów — i w kraju, i za granicą. Spółka pozyskała odbiorców w 30 krajach, swoje produkty eksportuje m.in. na rynki Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Ukrainy, do krajów Półwyspu Bałkańskiego, do Tajlandii, Peru czy Australii.

— Wtryskiwacz został zauważony przez przedstawicieli branży LPG w kraju i za granicą, o czym świadczy choćby duże zainteresowanie na targach, pozytywne recenzje oraz wyniki sprzedaży. Perspektywy jego rozwoju są obiecujące — twierdzi Tadeusz Ożarowski, prezes firmy Alex. Po wprowadzeniu do oferty Barracudy obroty firmy w eksporcie się podwoiły.

A spółka Alex przygotowuje się już do wypuszczenia na rynek kolejnego produktu, wysoko wydajnego wtryskiwacza paliwa w fazie lotnej dla jednostek napędowych o mocy powyżej 60KM na cylinder. W sprzedaży ma być dostępny jeszcze w tym roku — pod nazwą Napoleon.

— To większy, choć młodszy, brat Barracudy. Mamy nadzieję, że Napoleon powtórzy jego sukces — mówi Piotr Świrydowicz, dyrektor ds. technicznych w Alex, konstruktor obydwu wtryskiwaczy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu