Eksport Tajwanu kontynuuje silny wzrost

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 06-09-2021, 10:45

Szacunki analityków wskazują, że tajwański eksport odnotował w sierpniu 14-ty z rzędu miesięczny wzrost, choć oczekują spadku dynamiki, informuje Reuters.

Ceng Shou Yi / Zuma Press / Forum

Mediana prognoz zakłada, że w sierpniu 2021 r. sprzedaż zagraniczna Tajwanu zwiększyła się o 23,55 proc. w ujęciu rocznym. Oznaczałoby to spowolnienie tempa zwyżki z 34,7 proc. w lipcu.

Z kolei prognoza dla importu zakłada wzrost rzędu 29,4 proc. (poprzednio 41 proc.). W rezultacie nadwyżka handlowa powinna wynieść w granicy 6,7 mld USD.

Eksport po raz kolejny napędzany był zapotrzebowaniem na produkty z szeroko rozumianej branży elektronicznej. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się laptopy i tablety co wiązane jest z kontynuacją nauki i pracy zdalnej mimo postępującego programu szczepień.

Oficjalne dane o eksporcie oraz inflacji (w jej przypadku oczekuje się spadku do 1,9 proc. r/r z 1,95 proc. w lipcu) zostaną zaprezentowane w najbliższy wtorek (7.09).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane