Eksport w lipcu: 57 mld zł

z Polski w lipcu wyniósł 56,9 mld zł — szacuje KUKE na podstawie analizy opublikowanych danych o stanie gospodarki oraz zapotrzebowania na usługi Korporacji.

To oznacza wzrost o 4,3 proc. w stosunku do czerwca i aż o 11,2 proc. w porównaniu z rokiem wcześniej. Wzrost eksportu wynika z rosnącego popytu z zewnątrz oraz nadchodzącego okresu realizacji zamówień składanych naszym wytwórcom wiosną. Poziom sprzedaży przemysłowej (w tym również eksportowej) wsparty był dłuższymniż przed rokiem czasem pracy. Eksporterów, podobnie jak w czerwcu, wsparła także słaba pozycja złotego. Z jednej strony pozwalała ona wygenerować wyższy od oczekiwanego poziom marż. Z drugiej zaś dawała szansę na zaproponowanie odbiorcom dodatkowych rabatów w sytuacji zakupu większych partii towaru. KUKE szacuje, że w całym 2013 r. eksport z Polski sięgnie 662,9 mld zł, czyli o 8,1 proc. więcej niż w 2012 r. W przyszłym roku eksport może wzrosnąć do 694 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Eksport w lipcu: 57 mld zł