Ekspresowe budynki ze Skawiny dla lecznictwa

opublikowano: 03-09-2018, 22:00

Amerykańska firma RAD Technology Medical Systems (RAD) podpisała umowę z polską spółką DMDmodular z podkrakowskiej Skawiny, dotyczącą produkcji opatentowanych przez RAD obiektów modułowych, które mają zastosowanie w leczeniu i profilaktyce antynowotworowej.

Polska spółka będzie wyłącznym ich producentem na rynku europejskim.

Oferowane obiekty dla przemysłu medycznego są przygotowane „pod klucz”, co oznacza wyposażenie ich w niezbędny sprzęt diagnostyczny i medyczny. Mogą być realizowane zarówno jako czasowe-mobilne jednostki medyczne, jak też na stałe związane z miejscem, na wzór tradycyjnych klinik i punktów diagnostycznych, ale w technologii modułowej. RAD koncentruje się zwłaszcza na rozwiązaniach dla zaawansowanych medycznych obiektów terapeutycznych, specjalizujących się w radioterapii nowotworów i chemioterapii. Dzięki technologii modułowej RAD wprowadza nowy model funkcjonowania i finansowania placówek służby zdrowia.

Firma twierdzi, że w świecie, gdzie co 5-7 lat następują przełomowe odkrycia, obiekty budowane w cyklu 50-letnim tracą rację bytu. John Lefkus, prezes RAD, liczy na to, że dzięki współpracy z firmą ze Skawiny przyspieszy wdrażanie rozwiązań do radioterapii w szpitalach i ośrodkach leczenia nowotworów w całej Europie. Według Eweliny Woźniak-Szpakiewicz, prezes firmy DMDmodular, umowa z RAD potwierdza tezę, że branża modułowa może być źródłem gigantycznych innowacji w branży budowlanej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu