Eksprezydent Wrocławia kandydatem na szefa Pracodawców RP

opublikowano: 24-03-2023, 17:04
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rafał Dutkiewicz ma duże szanse na stanowisko prezesa Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Czy Rafał Dutkiewicz jest jedynym kandydatem na stanowisko prezesa
  • Kiedy odbędzie się głosowanie
  • Czym obecnie zajmuje się Rafał Dutkiewicz

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej (Pracodawcy RP), najstarsza i największa organizacja pracodawców w Polsce, jest w trakcie wyboru nowego prezesa. Pod koniec lutego rada Pracodawców RP przyjęła procedurę, zgodnie z którą został wyznaczony komitet ds. strategii do przeprowadzenia procesu wyłonienia kandydatów na stanowisko prezesa.

Zgodnie z procedurą więcej niż jedną kandydaturę mógł zgłosić każdy z członków rady. Według nieoficjalnych informacji PB wpłynęło co najmniej kilka kandydatur. Komitet ds. strategii miał zarekomendować nie więcej niż dwie i przedstawić radzie na posiedzeniu, które odbędzie się 29 marca. Wówczas odbędzie się głosowanie.

Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, komitet właśnie zdecydował, że zarekomenduje jednego kandydata. Jest to Rafał Dutkiewicz, były prezydent Wrocławia.

We wtorkowym wywiadzie dla Radia Wrocław Rafał Dutkiewicz pytany o plany zawodowe poinformował, że wszystko wyjaśni się w kwietniu i spodziewa się, że będzie dużo bardziej „aktywny publicznie”, niekoniecznie po stronie stricte politycznej. Dodał, że ma trojakiego rodzaju oferty, w tym zagraniczne, ale także krajowe.

Kandydat na prezesa Pracodawców RP był prezydentem Wrocławia w latach 2002-18. Jakiś czas temu zdecydował o odejściu z polityki i powrocie do biznesu (przed karierą samorządowca był założycielem agencji headhunterskiej). Obecnie jest m.im. współudziałowcem polsko-norweskiej firmy Food 4 Future Technologies, która buduje farmę akwaponiczną pod Wrocławiem, czy firmy work&spa, która pomaga znaleźć miejsce do pracy zdalnej w przyjemnym otoczeniu. Według KRS jest współudziałowcem spółek Naturevave i Erde.

Rafał Baniak, dotychczasowy prezes Pracodawców RP, zrezygnował z pełnionej funkcji po tym, jak na początku lutego został zatrzymany przez CBA. Usłyszał zarzut m.in. płatnej protekcji związanej z zawieraniem kontraktów na zagospodarowanie odpadów z Warszawy. Nie przyznał się do stawianych zarzutów. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane