Elektrim wchodzi do WIG20

opublikowano: 27-12-2018, 22:00

Szokująca prognoza na 2019: cesarz spekulacji na GPW powraca.

Elita spekulantów po ponad dekadzie wróci do giełdowej gry w wielkim stylu. Zwołane na początek stycznia walne zgromadzenie Elektrimu bez problemu przegłosuje emisję akcji i podjęcie działań w celu powrotu holdingu do notowań na GPW. Ciągnące się za spółką sprawy podatkowe zostaną zamknięte, a latem Elektrim powróci na parkiet i od razu — jak za starych, dobrych lat — zostanie giełdowym liderem pod względem wolumenu i wartości obrotów. Zygmunt Solorz uzna, że nie potrzebuje blisko 90 proc. akcji, bo do kontroli wystarczy mu znacznie mniej, więc sprzeda kilkudziesięcioprocentowypakiet, inkasując za niego w gotówce sumę, która wystarczy na spłatę długów zaciągniętych na przejęcie Plusa. Duża kapitalizacja połączona z rekordowymi obrotami i wysokim free-floatem sprawią, że giełda nie będzie miała wyboru — już podczas jesiennej rewizji indeksów Elektrim zostanie włączony w skład WIG20. Przy okazji setki użytkowników forum Bankiera, którzy od 11 lat trzymali w skarpetach walory spółki, staną się bogaczami — ale tylko na chwilę, bo rychło ulokują majątki w akcjach niepłynnych pereł z NewConnect. Nieprawdopodobne? A jednak…

Zobacz więcej

fot. Marek Wiśniewski

To jedna z naszych szokujących prognoz, tzw. czarnych łabędzi (wydarzenie bardzo mało prawdopodobne, ale o potencjalnie wielkich konsekwencjach)

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy