Elektrim znów pod lupą KPWiG

Tadeusz Markiewicz
opublikowano: 17-09-2002, 00:00

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ma dziś złożyć do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku z podejrzeniem ujawnienia informacji poufnej przed oficjalną publikacją informacji o złożeniu wniosku o upadłość Elektrimu.

Obecnie KPWiG bada okoliczności złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości przez zarząd spółki oraz możliwości ujawnienia informacji przed nadesłaniem raportu w tej sprawie. Komisja ma zastrzeżenia do przebiegu sesji 13 września. Sprawdza w szczególności transakcje zawierane na akcjach spółki przed i po złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości.

— Badamy źródła pochodzenia informacji o złożeniu wniosku o upadłość Elektrimu, które pojawiły się w mediach — zaznacza KPWiG.

Kurs Elektrimu na piątkowej sesji spadł o blisko 40 proc. Wyprzedaż papierów spółki trwała przez całą sesję. Na starcie handlu za walor płacono 1,76 zł, a na zakończenie sesji wartość akcji wynosiła jedynie 1,2 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Elektrim znów pod lupą KPWiG