Elektro ScaleUP wyłowi technologie

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 01-03-2018, 22:00

Już po raz drugi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła nabór dotacyjny na akcelerator, który wypracuje ze start-upami nowatorskie rozwiązania elektromobilne.

Już po raz drugi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła nabór dotacyjny na akcelerator, który wypracuje ze start-upami nowatorskie rozwiązania elektromobilne. W poprzednim konkursie, który zakończył się pod koniec ubiegłego roku, mogły wziąć udział m.in. parki naukowo-technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości i inne instytucje otoczenia biznesu. Ostatecznie do rządowej agencji wpłynął jeden wniosek, który jednak nie uzyskał wsparcia.

Czego oczekuje PARP od przyszłych beneficjentów? Przede wszystkim znajomości rynku elektromobilnego i partnerów biznesowych działających w tej branży. Budżet naboru wynosi 10 mln zł. Pojedynczy start-up dostanie grant w wysokości od 100 do 500 tys. zł i pakiet usług doradczych niezbędnych do opracowania i testowania nowatorskich technologii elektromobilnych.

Młode firmy mogą liczyć też na sieć kontaktów biznesowych i pomoc w znalezieniu potencjalnych inwestorów. PARP stawia w tym konkursie na innowacyjne rozwiązania związane m.in. z budową pojazdów elektrycznych. Mogą one dotyczyć podzespołów do e-aut czy e-autobusów, a także wpisywać się w rozwój infrastruktury ładowania wspomnianych pojazdów. W grę wchodzą również przedsięwzięcia dotyczące baterii i oprogramowania do samochodów i autobusów elektrycznych. Rozstrzygnięcie naboru jest planowane na czerwiec. © Ⓟ

15.03 Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z poddziałania 2.4.1 POIR. Nabór zakończy się 5 kwietnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Elektro ScaleUP wyłowi technologie