Elektrobudowa chce mieć fundusz celowy

Zdunek Małgorzata, Sroka Kajetan
opublikowano: 09-11-2000, 00:00

Elektrobudowa chce mieć fundusz celowy

Na NWZA, które na dziś zapowiedziała giełdowa spółka Elektrobudowa z Katowic, ma zostać przedstawiony projekt utworzenia funduszu celowego. Firma zamierza również wyemitować 255 tys. obligacji zamiennych, które będą skierowane do kadry zarządzającej firmy.

Dzisiaj ma odbyć się NWZA Elektrobudowy. Zaplanowano na nim przedstawienie projektu utworzenia funduszu celowego.

Emisja obligacji

-— Uzyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na zakup akcji spółki w celu ich umorzenia. Kwota przeznaczona na ten cel zostanie dopiero uchwalona — mówi Janina Banaś z Elektrobudowy z Katowic.

Planowane jest uchwalenie projektu sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntów oraz nieruchomości w Mikołowie, Wiśle i Wsi Głębockie, należących obecnie do spółki.

Elektrobudowa chce również wyemitować 255 tys. nie zabezpieczonych obligacji zamiennych na okaziciela serii A, o łącznej wartości nominalnej 510 tys. zł.

— Propozycje nabycia obligacji zostaną skierowane do nie więcej niż 300 indywidualnych adresatów, wskazanych przez zarząd. Celem emisji obligacji zmiennych serii A jest podwyższenie kapitału akcyjnego spółki w ramach realizacji programu motywacyjnego dla kadry menedżerskiej — tłumaczy Janina Banaś.

Podwyższyć kapitał

Cenę emisyjną obligacji ustalono na 2 zł. Spółka zamierza przeznaczyć uzyskane środki na zasilenie kapitału obrotowego.

— W związku z emisją obligacji serii A, przedstawiony zostanie również projekt uchwały, dotyczącej podwyższenia kapitału akcyjnego spółki o kwotę do 510 tys. zł, przez emisję do 255 tys. akcji zwykłych na okaziciela serii C, o wartości nominalnej 2 zł za akcję. Ostateczna wysokość podwyższenia kapitału akcyjnego i ilość akcji serii C zostanie uchwalona po zamianie wszystkich obligacji na akcje lub po upływie terminu wykupu obligacji zamiennych serii A — dodaje Janina Banaś.

Elektrobudowa wyemitowała dotąd 4 244 713 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B o wartości nominalnej 2 zł. Wszystkie akcje są wprowadzone do obrotu giełdowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zdunek Małgorzata, Sroka Kajetan

Polecane