Elektrobudowa ma problem z ING Bankiem

opublikowano: 05-03-2019, 07:45

ING Bank obniżył Elektrobudowie kwotę dostępnego limitu kredytowego i ustanowił dodatkowe zabezpieczenie w związku z naruszeniem przez spółkę warunków umowy wieloproduktowej.

W ocenie banku naruszenie warunków dotyczyło m.in.: niespełnienia na koniec III kwartału 2018 r. klauzuli finansowej dotyczącej stosunku zadłużenia oprocentowanego do EBITDA w związku z wykazaną na koniec III kwartału 2018 r. stratą, wynikającą przede wszystkim z utworzenia rezerw w wysokości 60,3 mln zł, wysokim prawdopodobieństwem niespełnienia na koniec roku 2018 roku klauzuli oraz dodatkowej klauzuli dotyczącej kapitału własnego, a także okoliczności które w ocenie banku mogą wpłynąć negatywnie na działalność lub sytuację finansową spółki, w tym w szczególności brak informacji o zakończeniu realizacji umowy z PKN Orlen  - Instalacja Metatezy w Płocku.

Roman Przybył, prezes Elektrobudowy
Zobacz więcej

RÓŻNORODNE KONTRAKTY:

Roman Przybył, prezes Elektrobudowy Fot. Tomasz Pikuła

Bank obniżył kwotę dostępnego limitu z 50 do 40,35 zł i ustanowił dodatkowe zabezpieczenie w formie kaucji (6 mln zł). Poinformował też, że na rachunek bieżący spółki nie będą przekazywane środki wpływające na rachunki cesyjne.

Zarząd Elektrobudowy zaznacza, że ostatni harmonogram prac przekazany PKN Orlen przewiduje zakończenie realizacji umowy w połowie kwietnia 2019 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu