Czytasz dzięki

Elektroenergetyczne innowacje dostaną 120 mln zł

opublikowano: 02-08-2017, 17:19
aktualizacja: 02-08-2017, 17:20

Sektor elektroenergetyczny dostanie solidny zastrzyk finansowy. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło drugi już konkurs w programie PBSE.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) wesprze sektor elektroenergetyczny. Pomoże w sfinansowaniu nowatorskich rozwiązań i technologii. Na innowatorów czeka w sumie 120 mln zł. Pieniądze pochodzą z programu PBSE.

- W programie sektorowym PBSE wspieramy realizowane przez przedsiębiorstwa różnej wielkości projekty B+R w obszarach takich jak energetyka konwencjonalna, energetyka odnawialna, sieci elektroenergetyczne oraz nowe produkty i usługi. Ich realizacja przyniesie korzyści całej gospodarce, a poszczególne firmy będą mogły skuteczniej rywalizować na rynku międzynarodowym – zaznacza i prof. Aleksander Nawrat, zastępca dyrektora NCBR.

Finansowane będą projekty o wartości od 2 mln zł do 40 mln zł. Przedsiębiorcy mogą się starać o pieniądze na badania przemysłowe i prace rozwojowe, dotowane będą również prace przedwdrożeniowe. 

Wnioski w konkursie będzie można składać od 2 października do 1 grudnia 2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane