Elektrownia atomowa w Ignalinie wstrzymała pracę do poniedziałku

IAR
opublikowano: 09-11-2007, 12:06

Wczoraj wieczorem całkowicie wstrzymała pracę na Litwie Ignalińska Elektrownia Atomowa. Powodów nie podano. Kierownictwo zakładu zapewnia że nie doszło do wycieku radioaktywnego.

Zdaniem specjalistów w elektrowni zadziałał automatyczny system wyłączenia reaktora. Przyczyny incydentu zbada specjalna komisja. Dyrektor siłowni w Ignalinie, Wiktor Szewaldin zapewnia, że jej praca zostanie wznowiona w poniedziałek.

Do tego czasu Litwa będzie importować energię z Rosji i Państw Bałtyckich. Wykorzystywane będą też rezerwy energetyczne z Elektrowni w Kruonisie i Elektrenai.

Jedyny działający reaktor Ignalińskiej Elektowni Atomowej był remontowany od połowy lipca do października br. Litwa zobowiązała się w umowie akcesyjnej z UE zamknąć go w końcu 2009 r. Pierwszy reaktor Ignalińskiej siłowni został wyłączony w końcu 2004 r.

IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy