Elemental Holding zrobi przegląd opcji strategicznych

Kamil Zatoński
opublikowano: 20-03-2018, 07:46
aktualizacja: 20-03-2018, 07:50

Przegląd opcji strategicznych to najpopularniejsze ostatnio hasło na warszawskiej giełdzie. Na taki krok zdecydował się zarząd kolejnej firmy - tym razem Elementalu Holding.

Elemental Holding to firma zajmująca się recyklingiem elektroniki i katalizatorów. Przegląd opcji strategicznych ma na celu wejścia w nowe segmenty działalności, realizację kolejnych inwestycji oraz dywersyfikację źródeł finansowania. Spółka rozważa rozszerzenie działalności w zakresie recyklingu baterii i dalszą ekspansję zagraniczną.

Paweł Jarski, prezes Elementalu Holding
Zobacz więcej

Paweł Jarski, prezes Elementalu Holding ARC

- Zbudowaliśmy silną sieć w Europie – obejmującą rynki niemieckojęzyczne, skandynawskie, a także Francję i Wielką Brytanię. Integracja działalności pod parasolem Elemental Holding daje nam skalę i silne przewagi na rynku światowym. To moment na rozszerzenie działalności o kolejne segmenty. W ubiegłym roku rozpoczęliśmy współpracę ze znaczącym partnerem finansowym – PFR TFI. Zaangażowanie podmiotów finansowych i dywersyfikacja finansowania pozwala nam na długoterminowe planowanie rozwoju”– mówi Paweł Jarski, prezes zarządu Elemental Holding. 

W 2017 roku Elemental Holding rozpoczął rozmowy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju z siedzibą w Londynie (EBRD), mające na celu ocenę możliwości potencjalnego zaangażowania EBRD w spółkę i prowadzone przez nią projekty. W grudniu 2017 roku spółka podpisała umowę z Funduszem Ekspansji Zagranicznej FIZ AN, zarządzanym przez PFR TFI.

W lutym 2018 Elemental Holding sfinalizował zakup 85% udziałów niemieckiej spółki z branży przetwarzania zużytych katalizatorów samochodowych i przemysłowych. Niemiecka spółka RECAT zbiera oraz przetwarza rocznie około 350 ton zużytych katalizatorów samochodowych i przemysłowych, generując przychody na poziomie 20 mln EURO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Elemental Holding zrobi przegląd opcji strategicznych