Elon Musk pyta, jak wydać swoją fortunę

opublikowano: 08-01-2021, 14:49

Elon Musk został w czwartek najbogatszym człowiekiem na świecie. Zapytał na Twitterze, jak powinien wydać swoją fortunę – donosi „The Independent”.

Dzięki bezprecedensowemu wzrostowi wartości rynkowej Tesli, twórca, szef i największy akcjonariusz spółki Elon Musk awansował na pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie. Jego majątek sięgnął 188,5 mld USD. Musk zapytał na Twitterze obserwujących jego konto, na co powinien wydać pieniądze.

– Krytyczne opinie są zawsze super cenione, tak jak sposoby ofiarowania pieniędzy, które naprawdę robią różnicę (to dużo trudniejsze niż się wydaje) – napisał.

Elon Musk, fot. Andrew Harrer
Elon Musk, fot. Andrew Harrer

Przypomniał także swój starszy wpis, w którym zapowiadał, że połowę fortuny zamierza przeznaczyć na rozwiązanie problemów na Ziemi, a drugą na stworzenie samowystarczalnego miasta na Marsie.

– Powinniście zapytać, dlaczego chcę pieniędzy. Powód nie jest taki, jak myślicie – pisał także Musk, podkreślając, że nie przeznacza wiele czasu na rekreację, nie ma „letnich domów, czy jachtów, czy innych takich rzeczy”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane