EMC Instytut Medyczny bliżej przejęć

opublikowano: 15-07-2021, 16:58

Giełdowy operator placówek medycznych rozważa serię przejęć. Najpierw chce wzmocnić się we Wrocławiu.

Konsolidacja rynku medycznego postępuje – w lipcu Lux Med ogłosił zamiar przejęcie Swissmedu. Natomiast notowany na GPW EMC Instytut Medyczny 15 lipca zawarł przedwstępną umowę przejęcia we Wrocławiu NZOZ Centrum Medycznego Practimed oraz Praktyki Lekarza Rodzinnego Practimed. Warunkiem jest zgoda Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) na przeniesienie praw wynikających z publicznych świadczeń.

– To wynik realizacji jednego z podstawowych naszych priorytetów, jakim jest rozwój sieci przychodni i szpitali m.in. poprzez przejęcia. Stale monitorujemy rynek usług medycznych i analizujemy możliwości zwiększenia liczby placówek – komentuje Karol Piasecki, prezes EMC.

Apetyt na stolicę Dolnego Śląska:
Apetyt na stolicę Dolnego Śląska:
EMC Instytut Medyczny, którego prezesem jest Karol Piasecki, najwięcej placówek ma we Wrocławiu i to w tym mieście chce umocnić pozycję.
materiały prasowe

Spółka prowadzi kilkanaście szpitali i przychodni, w większości na Dolnym Śląsku. W 2020 r. zwiększyła przychody r/r o 7,5 proc. do 441,4 mln zł (za ok. 77 proc. odpowiadają kontrakty z NFZ) i zamieniła 1 mln zł straty operacyjnej w 3,2 mln zł zysku. Stratę netto zmniejszyła z 8,8 mln zł do 7,7 mln zł. Notowania EMC wystrzeliły jesienią z 7 do 21 zł, a od lutego wynoszą ok. 14 zł. Przekłada się to na ponad 300 mln zł kapitalizacji.

I kw. 2021 r. okazał się dla firmy lepszy od zeszłorocznego. Przychody urosły do 129,9 mln zł (+22,9 proc. r/r), a EBITDA do 6,4 mln zł (+23,9 proc.), natomiast strata netto spadła z 5,1 do 0,9 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane