Emilewicz: w lutym stopa bezrobocia powinna powrócić poniżej 6 proc.

  • PAP
opublikowano: 25-02-2019, 14:50

Spodziewamy się, że w lutym stopa bezrobocia powróci do poziomu poniżej 6 proc. - oceniła PAP minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz komentując poniedziałkowe dane GUS ws. bezrobocia.

Główny Urząd Statystyczny podał w poniedziałek, że stopa bezrobocia w styczniu 2019 r. wyniosła 6,1 proc. wobec 5,8 proc. w grudniu.

Jadwiga Emilewicz
Zobacz więcej

Jadwiga Emilewicz fot. Marek Wiśniewski

"6,1 proc. to odrobinę więcej niż w ubiegłym roku, natomiast nie jest to różnica, jakiej byśmy się nie spodziewali" - zaznaczyła Emilewicz.

Według GUS w styczniu br. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wynosiła 1 023,1 tys. osób.

"Przekroczenie 1 mln bezrobotnych związane jest z zakończeniem prac sezonowych. (...) Przy kolejnych danych, w lutym, spodziewamy się spadku stopy bezrobocia rejestrowanego ponownie poniżej 6 proc." - oceniła Emilewicz.

Emilewicz wskazała, że obecnie kwestia bezrobocia w Polsce to innym problem niż kilkanaście lat temu. "Dzisiaj istotnym problemem jest liczba rąk do pracy. I to na tę kwestię zwracają nam dzisiaj uwagę przedsiębiorcy" - powiedziała. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu