To pierwszy sponsor, który wycofuje się z takiej umowy po zarzutach korupcyjnych związanych z głosowaniami nad gospodarzami Mistrzostw Świata i kierowania instytucją.

Przewoźnik zapowiedział, że nie zamierza przedłużać kontraktu, który pierwszy raz podpisany został w 2006 r. i upływa z końcem bieżącego.
"Decyzja została podjęta po dokonaniu oceny propozycji złożonych przez FIFA, które nie spełniają naszych oczekiwań" – napisały w komunikacie linie Emirates.
Oprócz przewoźnika z Dubaju głównymi sponsorami FIFA są Adidas, Coca-Cola, Hyundai Motor, Sony i Visa, które zasilają budzet instytucji środkami o wartości około 350 mln USD rocznie.
Czterech z pięciu największych sponsorów przedłużyło swoje umowy do co najmniej Mundialu w Rosji w 2018 r., zaś Sony negocjuje obecnie rozszerzenie kontraktu.
