Emisja Cersanitu odniosła sukces

Marcin Gesing
opublikowano: 10-02-2003, 00:00

Piątek był ostatnim dniem zapisów na 1,66 mln akcji spółki giełdowej Cersanit, producenta ceramiki sanitarnej, płytek i wanien akrylowych. Wszystko wskazuje na to, że akcje serii D, sprzedawane po 36 zł za sztukę, znalazły nabywców.

— Ostateczne wyniki będziemy znać w czwartek. Można powiedzieć, że emisja zakończyła się sukcesem — mówi Zbigniew Lange, prezes Cersanitu.

Prawo poboru akcji nowej emisji przysługiwało dotychczasowym akcjonariuszom. Jeśli okaże się, że nie wszystkie walory zostały uplasowane, zapisy na nie przyjmowane będą jeszcze 20 i 21 lutego.

Emisja akcji ma spółce przynieść 60 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na podwyższenie kapitałów zakładowych Cersanitu III oraz Cersanitu II. Firmy te budują fabrykę płytek ceramicznych w Wałbrzychu i fabrykę mebli łazienkowych w Starachowicach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Gesing

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Emisja Cersanitu odniosła sukces