Energa pożyczy firmom e-samochody

opublikowano: 03-04-2017, 10:58
aktualizacja: 03-04-2017, 11:00

To pierwsza taki projekt w Polsce. Energa uruchomiła w Gdańsku usługę wynajmu samochodów, w której dostępne są jedynie auta elektryczne, dla firm i instytucji.

Z komunikatu Energi wynika, że cena za wypożyczenie „elektryka” zależy od modelu i waha się od 27 do 35 zł za godzinę - bez limitu przejechanych kilometrów. Energa zapowiada, że w ciągu dwóch lat otworzy jeszcze cztery takie carsharingowe HUB-y.

Carsharing Energa
Zobacz więcej

Carsharing Energa fot. media.energa.pl

Carsharing Energi skierowany jest do klientów biznesowych i instytucjonalnych. Na razie jest dostępny dla firm - rezydentów kompleksu biurowego Olivia Business Centre, mieszczącym ok. 200 firm i zatrudniających ponad 5 tysięcy osób.

„Do końca tego roku powstaną jeszcze dwa kolejne HUB-y, a do końca 2018 r. będzie ich w sumie pięć” – zapowiada Energa w komunikacie.

Operatorem usługi jest spółka zależna Energi, Enspirion. Samochody można wypożyczać na godziny, w dni powszednie od 8 do 16. Jest też opcja wypożyczenia samochodu na resztę doby oraz na cały weekend. Cena będzie zależna od modelu oraz pory dnia i tygodnia.

Za godzinę jazdy Volkswagenem e-UP pomiędzy godz. 8 a 16 zapłacimy 27 zł. Jego wypożyczenie na resztę doby (16 godzin) kosztować będzie 96 zł, a wynajem auta na weekend to koszt 192 zł. Elektryczny Renault Zoe będzie kosztował odpowiednio 30 zł za godzinę, 108 zł za 16 godzin popołudnia i nocy oraz 208 zł za weekend. Natomiast auta klasy C Premium, czyli VW e-Golf i Nissan Leaf to koszt odpowiednio 35 / 128 / 256 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu