Energomontaż-Południe żegna deweloperkę

ANP
opublikowano: 09-07-2008, 00:00

Katowicka spółka budowlana bierze kurs na energetykę. Chce sięgnąć po duże kontrakty.

Katowicka spółka budowlana bierze kurs na energetykę. Chce sięgnąć po duże kontrakty.

Energomontaż-Południe chce powoli wycofywać się z deweloperki. Dla spółki zajmującej się głównie budownictwem energetycznym i przemysłowym to działalność poboczna.

— Chcemy skoncentrować się na naszym podstawowym biznesie — mówi Wojciech Nazarek, prezes Energomontażu.

Giełdowa spółka kończy projekt deweloperski we Wrocławiu. Z ponad 200 mieszkań na kupców czeka około 22 oraz część biurowa. Na etapie budowy lub projektu są dwie inwestycje mieszkaniowe w Katowicach. Energomontaż nie wyklucza sprzedaży projektów w trakcie budowy. I nie planuje zakupu nowych działek

— Posiadane pieniądze wykorzystamy na przejęcia i realizację kontraktów w energetyce — dodaje prezes.

Akwizycje wpisują się w nową inicjatywę Energomontażu, który buduje Grupę Wykonawczą Energetyki. Ma ona startować po duże kontrakty.

Obecnie w skład budowanej grupy wchodzi sześć firm. Obok Energomontażu są w niej Amontex (produkcyjno-montażowa spółka zależna), Energożelbet (budownictwo energetyczne), PRUE Piecha-Solak (remont i montaż maszyn), EnergiaWIR (projektowanie) oraz J. T. C. (budowa systemów komputerowych).

— Chcemy powiększyć grupę, dokupując kolejne firmy, ale również współpracując z nimi na zasadzie porozumienia — dodaje prezes.

Obecnie Energomontaż negocjuje trzy przejęcia.

— Rozmowy są na wstępnym etapie. Są to polskie firmy z branży energetycznej, wyspecjalizowane w różnych sektorach. Każda zatrudnia ponad 100 osób. Chciałbym przejąć wszystkie trzy i mam nadzieję, że uda się jeszcze w tym roku. Rozważamy różne opcje zakupu — dodaje prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu