Eneris Surowce wydzierżawia składowisko odpadów

opublikowano: 09-11-2017, 22:00

Altvater Piła, spółka działająca pod marką Eneris Surowce, wydzierżawiła składowisko odpadów w Kłodzie.

Składowisko odpadów w Kłodzie koło Piły ma 17 ha i przyjmuje odpady komunalne, obojętne i inne niż niebezpieczne, pochodzące przede wszystkim od mieszkańców Piły i pobliskich gmin. Zgodnie z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami dla województwa wielkopolskiego na składowisku można rocznie deponować 70 tys. ton odpadów. W pobliżu składowiska działa sortownia mechaniczna Altvater Piła i powstaje instalacja biologicznego przetwarzania odpadów. Zarówno składowisko, jak i powstająca instalacja będą miały status Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK). To dobra wiadomość dla regionu. Możliwa będzie efektywna i racjonalna gospodarka odpadami i surowcami bez uciążliwego, drogiego i nieekologicznego transportu do innych instalacji.

— Podejmiemy starania, aby mieszkający najbliżej instalacji poczuli pozytywną zmianę w jej działaniu. Dzięki dzierżawie składowiska będziemy mogli wziąć pełną odpowiedzialność za gospodarkę odpadową na tym terenie. Mam nadzieję, że przyczyni się to do zwiększenia odzysku surowców — mówi Dariusz Mikołajczyk, prezes Altvater Piła. Umowa dzierżawy weszła w życie 31 października 2017 r. Podpisano ją na 30 lat z możliwością przedłużenia, jeśli będzie taka możliwość. Po zamknięciu składowiska Altvater Piła będzie musiała przeprowadzić pełną rekultywację i monitoring środowiskowy.

— Grupa Eneris ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu składowiskami odpadów i Regionalnymi Instalacjami Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Prowadzimy takie instalacje w Balinie w woj. małopolskim i Jaroszowie w woj. dolnośląskim, a ponadto jesteśmy w trakcie integracji RIPOKów w województwach lubuskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim. Wiedza i doświadczenie pozwalają nam optymalizować odzysk i zagospodarowanie odpadów oraz przeprowadzać niezbędne inwestycje i modernizacje — podkreśla Magdalena Markiewicz z Eneris Surowce. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane