Eolus rusza z działalnością w Polsce

opublikowano: 24-03-2021, 11:14

Najstarszy szwedzki komercyjny deweloper elektrowni wiatrowych rozpoczyna działalność w Polsce, wynika z informacji renews.biz.

Eolus chce koncentrować się w Polsce na rynkach energii wiatrowej, zarówno morskiej jak i naziemnej, a także energii słonecznej. Zatrudnił jako menedżera krajowego Daniela Larssona, który mieszka w Polsce od wielu lat. Wcześniej pracował w ambasadzie Szwecji, gdzie zajmował się wsparciem i rozwojem szwedzkiego biznesu w naszym kraju.

Eolus podkreśla, że Polska oferuje wielkie możliwości w obszarze produkcji „czystej” energii elektrycznej z racji dużej zależności od wytwarzania jej z węgla, od czego zaczyna odchodzić. Eolus zwraca uwagę, że w ubiegłym roku Polska zajęła czwarte miejsce w Europie pod względem zainstalowanej mocy instalacji słonecznych. Szwedzi chcą uczestniczyć w opracowaniu, budowie, sprzedaży i zarządzaniu instalacjami OZE.

- Rynek ma wielki potencjał, a Eolus ma wszelkie możliwości stania się częścią niezbędnej transformacji polskiego rynku energii – powiedział Larrson.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, renews.biz

Polecane