Epit & KRWZ szykowało wariant awaryjny?

Marek Druś
09-09-2002, 12:38

Okazuje się, że nie tylko pod Białą Podlaską konsorcjum Epit & Korporacja Rozwoju Wschód-Zachód planowało przeprowadzenie super-inwestycji o wartości przekraczającej 5 mld USD. Jak poinformował PAP, w styczniu tego roku konsorcjum podpisało list intencyjny w sprawie realizacji swoich bogatych planów na terenach pod Częstochową.

Jesienią 2001 roku konsorcjum Epit & KRWZ złożyło w Urzędzie Miasta Częstochowy stosowne opracowanie, w którym zawarto propozycje inwestycji zarówno w mieście, jak i jego okolicach. Podobnie jak w przypadku planów dotyczących Białej Podlaskiej, proponowano w nim budowę międzynarodowego portu lotniczego, hoteli i centrum sportowo-rekreacyjnego.

W styczniu tego roku władze miasta i gminy podpisały z prezesem Epit & KRWZ Vahapem Toy’em list intencyjny w tej sprawie. Nie podpisał go starosta powiatu częstochowskiego, który miał wątpliwości co do możliwości finansowych konsorcjum.

Epit & KRWZ podpisał tymczasem list intencyjny w sprawie przeprowadzenia bardzo podobnej inwestycji już w listopadzie 2000 roku, jednak z władzami Białej Podlaskiej.

‘Puls Biznesu’ z 25 listopada 2000 roku pisał: „W liście intencyjnym o współpracy korporacja podjęła m.in. zobowiązanie, że inwestycja zostanie zrealizowana między 31 marca 2001 r. a 31 marca 2004 r. Władze Białej Podlaskiej nie wykluczają możliwości udzielenia w przyszłości inwestorom ulg podatkowych w okresie realizacji projektu i pierwszej fazie eksploatacji. Jednocześnie miasto zadeklarowało wolę szybkiego rozpoczęcia prac nad uchwaleniem nowego planu zagospodarowania przestrzennego. Prace z tym związane mają zostać sfinansowane przez inwestora”.

Więcej informacji na temat Epit&KRWZ znajdziesz tutaj i tutaj.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Epit & KRWZ szykowało wariant awaryjny?