Czytasz dzięki

Erbud pomyśli o dywidendzie

Budowlana spółka zarobiła netto 35 mln zł. Zastanawia się czy podzielić się zyskiem z akcjonariuszami.

Grupa Erbud zanotowała w 2019 roku 2,31 mld zł przychodów ze sprzedaży. To poziom podobny do osiągniętego w 2018 roku. EBIT wyniósł 58,4 mln zł, a zysk netto 35 mln zł. 

161 mln zł – tę kwotę przekroczył na koniec grudnia 2019 r. poziom gotówki Erbudu, którym kieruje Dariusz Grzeszczak.
Zobacz więcej

Gotówka w kasie:

161 mln zł – tę kwotę przekroczył na koniec grudnia 2019 r. poziom gotówki Erbudu, którym kieruje Dariusz Grzeszczak. fot. ARC

- Jeszcze tydzień czy dwa tygodnie temu mógłbym powiedzieć, że jesteśmy spółką dywidendową, ale obecnie – z powodu pandemii COVID-19 - przesunęliśmy decyzję o wypłacie z zysku dla akcjonariuszy – mówi Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu.

Zapewnia, że dobre wyniki pozwolą grupie stabilnie przejść przez okres epidemii. Dariusz Grzeszczak podkreśla, że zarówno na polskim, jak i niemieckim rynku, na którym także działa Erbud, prace budowlane są prowadzone bez większych zakłóceń. 

- Wprowadziliśmy pracę na zmiany, zwiększyliśmy rotację pracowników na budowach i zorganizowaliśmy zdalną pracę części kadry, by ograniczyć ryzyko zakażeń oraz zwiększyć bezpieczeństwo naszych pracowników. Realizujemy kontrakty zgodnie z planem – mówi Dariusz Grzeszczak.

Grupa ma obecnie do wykonania ogromny portfel zamówień, wart w sumie 2,8 mld zł. Dariusz Grzeszczak zakłada, że realizacja prac za około 2 mld zł przypadnie na 2020 r., a za 800 mln zł na lata kolejne. Ma również nadzieję, że w ciągu kilku tygodni ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa zostanie złagodzone i możliwe będzie pozyskanie zamówień na kolejne lata.

Erbud liczy zwłaszcza na dalszy rozwój segmentu inżynieryjno-drogowego, z którego przychody już w 2019 r. wzrosły o 49 proc. i wyniosły 379,6 mln zł. Po kryzysie mocno odbijają także inwestycje na rynku odnawialnych źródeł energii. W „PB” pojawiła się informacja, że Hyundai planuje zbudować ogromną farmę fotowoltaiczną. Dariusz Grzeszczak zapewnia, że Erbud wystartuje w przetargu na jej budowę i ma nadzieję, że będzie uczestniczyć w realizacji kontraktu. 

 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane