Ercisson chce zwolnić 8,5 tys. pracowników na świecie

opublikowano: 24-02-2023, 14:32
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Szwedzki koncern telekomunikacyjny Ericsson poinformował pracowników o planie likwidacji 8,5 tys. miejsc pracy na świecie, informuje Reuters.

Agencja zwraca uwagę, że to największe jak dotąd zapowiedziane zwolnienia w branży telekomunikacyjnej. Prezes Borje Ekholm powiedział, że skala redukcji zatrudnienia będzie różniła się poszczególnych krajach. Reuters przypomina, że w poniedziałek Ericsson ogłosił zamiar zwolnienia 1,4 tys. pracowników w Szwecji.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Analitycy uważają, że zatrudniający ponad 105 tys. ludzi szwedzki koncern dokona największej redukcji miejsc pracy w Ameryce Północnej, a najmniej są narażone rosnące rynki, jak np. Indie.

Reuters przypomina, że w grudniu ubiegłego roku Ericsson ogłosił zamiar obniżenia kosztów o 9 mld SEK (880 mln USD) do końca 2023 roku w związku z osłabieniem popytu na niektórych rynkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane