Czytasz dzięki

Ericsson śladem Nokii zetnie zatrudnienie

opublikowano: 14-06-2016, 13:36

Szwedzki producent urządzeń telekomunikacyjnych, koncern Ericsson planuje dużą redukcję zatrudnienia już w to lato, co związane jest z dodatkowym cięciem kosztów z powodu spowolnienia na rynkach, donosi Reuters powołując się na dziennik Svenska Dagbladet.

Po wypracowaniu znacznie słabszych od prognozowanych wyników w minionym kwartale, szwedzki potentat stwierdził, że zmniejszone wydatki na sieci w Europie i Ameryce Łacińskiej będą wymagały dodatkowej restrukturyzacji kosztów. Nie wyjaśnił jednak, o jaki rząd wielkości może chodzić. Zdaniem SvD w grę wchodzić może redukcja od 3 do 4 tys. etatów już w lato, a kolejne tysiące zatrudnionych będą musiały opuścić spółkę w późniejszym terminie.

Na koniec pierwszego kwartału 2016 r. dla Ericssona pracowało 115,3 tys. o tysiąc mniej niż na koniec 2015 r.

W kwietniu spółka informowała, że jest na dobrej drodze by zrealizować deklarowany cel 9 mld koron oszczędności rocznie do 2017 r. w porównaniu do 2014 r. 

Pod koniec maja, jeden z największych konkurentów szwedzkiej firmy, fińska Nokia poinformował o zamiarze redukcji nawet do 15 tys. etatów. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu