Erkado stawia na Radom

opublikowano: 19-12-2018, 22:00

Jeden z największych producentów stolarki drzwiowej zainwestuje 31 mln zł w fabrykę w radomskich Wośnikach.

Nowy zakład firmy Erkado stanie na kupionej właśnie od miasta działce o powierzchni 3 ha. Powinien ruszyć w 2022 r. i tylko w pierwszym etapie zatrudniać 40 pracowników. Docelowo pracę w fabryce ma znaleźć kilkakrotnie więcej osób. Erkado otrzymała od Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) zarządzającej tarnobrzeską strefą, decyzję o wsparciu.

ENERGIA I TRADYCJA:
ENERGIA I TRADYCJA:
Dariusz Śliwowski, wiceprezes ARP, podkreśla, że Erkado to firma z ogromnym potencjałem, ale i tradycjami oraz rodzinną kulturą pracy, kontynuowaną przez trzy pokolenia.
Fot. ARC

— Dzięki tej inwestycji nasza firma zwiększy potencjał produkcyjny co przełoży się na wzrost udziału w rynku zarówno w Polsce, jak też na świecie. Zapewni to również dodatkowe miejsca pracy dla mieszkańców Radomia i okolic — mówi Zbigniew Kozłowski, prezes Erkado.

Dodaje, że chce aby przedsiębiorstwo dołączyło do grona pracodawców przyciągających najlepszych absolwentów i specjalistów. Radomska podstrefa TSSE Euro-Park Wisłosan funkcjonuje od 2001 r. Działają w niej 34 firmy, które zainwestowały prawie 1 mld zł. Obecnie w tarnobrzeskiej strefie zatrudniają 2,8 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Polecane