Erste o akcjach Cinema City

KZ, GPWInfostrefa
opublikowano: 26-01-2012, 13:19

Analitycy Erste Group, w raporcie z 26 stycznia, obniżyli rekomendację dla Cinema City do "trzymaj" z "kupuj", a cenę docelową jednej akcji spółki do 32 zł z 39,96 zł.

Rekomendację wydano przy kursie spółki na poziomie 31 zł. Analitycy Erste spodziewają się, że po prognozowanych słabszych wynikach spółki w 2011 r., spowodowanych głównie osłabieniem walut państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej w stosunku do euro, w roku 2012 nastąpi zdecydowana poprawa wyników rok do roku.

"Wierzymy, że otwarcie nowych kin w Europie Środkowo-Wschodniej i Izraelu (...) będzie prowadzić rdr do 20-proc. wzrostu EBITDA. Zakładamy spowolnienie ekspansji, głównie w Rumunii, ze względu na trudną sytuację na rynku finansowym (problemy z pozyskaniem finansowania dla deweloperów)" - napisali w raporcie.

"Cinema City wykazuje silne przepływy z działalności operacyjnej i praktycznie nie ma zadłużenia, co czyni tę spółkę atrakcyjną w czasach spowolnienia gospodarczego i daje możliwość przejęcia innych graczy w Europie" - dodali

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, GPWInfostrefa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Erste o akcjach Cinema City