Etat w fabryce

opublikowano: 26-06-2016, 22:00

W sektorze produkcyjnym przybywa etatów. Nie brakuje też ofert dla osób bez doświadczenia.

Od 12 kwartałów zatrudnienie w sektorze produkcji utrzymuje się na dobrym poziomie, a popyt na pracowników tej branży w następnych miesiącach się utrzyma — wynika z raportu Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia. W wakacje z rekrutacją może być tylko lepiej, bo jak co roku pojawiają się oferty pracy tymczasowej. Wiele skierowanych jest do osób, które nie mają doświadczenia jako pracownicy produkcji czy operatorzy maszyn. — Jeden z ostatnich naszych zleceń pochodzi od klienta z branży spożywczej, który zdecydował o powiększeniu zespołu o 200 ludzi na produkcji, a liczba wakatów będzie wzrastać, szczególnie w fabrykach znajdujących się w Skarbimierzu, Namysłowie i Jelczu-Laskowicach — informuje Magdalena Oliwa z agencji Manpower. Potrzeby kadrowe firm produkcyjnych są tak duże, że często zapewniają kandydatom darmowy dojazd do pracy i premie. © Ⓟ

6proc. Taki wzrost zatrudnienia odnotowały w 2015 r. przedsiębiorstwa produkcyjne w Polsce. W ostatnim ubiegłorocznym kwartale wzrost osiągnął niemal 6,2 proc. — wynika z badania ADP Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy