Euro umacnia się w oczekiwaniu na decyzję ECB

07-11-2001, 08:26

TOKIO (Reuters) - Podczas notowań w Azji w środę kurs dolara spadł do jena i euro, mimo że amerykański bank centralny po raz 10 w tym roku obniżył stopy procentowe, aby pobudzić zwalniającą gospodarkę.

Jednak taka decyzja amerykańskiego banku centralnego nie zaskoczyła inwestorów, a wielu analityków wątpi, by kolejna redukcja kosztów pieniądza rzeczywiście pomogła gospodarce USA. Dlatego kurs dolara spadł w pewnym momencie nawet do najniższego od 18 października poziomu 120,70 jena.

Po początkowym spadku również kurs euro zaczął piąć się do góry wobec dolara, ponieważ analitycy liczą, że na czwartkowym posiedzeniu Europejski Bank Centralny (ECB) zdecyduje się obniżyć stopy procentowe.

"Uwzględniając ostatni spadek inflacji w strefie euro, a także wypowiedzi szefa ECB Wima Duisenberga, wszystko przemawia za tym, że stopy zostaną obniżone w tym tygodniu" - napisała w raporcie Junya Tanase z Chase Manhattan.

Do godziny 8.20 czasu warszawskiego euro wzrosło do 90,04 centa, natomiast jeszcze w Nowym Jorku wyceniano europejską walutę na 89,48 centa.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Euro umacnia się w oczekiwaniu na decyzję ECB