Euro wychodzi z kłopotów

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 15-07-2010, 11:36

Goldman Sachs rekomenduje zakup euro za  dolary. Jeszcze w czerwcu broker rekomendował odwrotną strategię.

Do zmiany zalecenia Goldman Sachs skłoniły słabszy wzrost gospodarczy w USA, relatywnie lepsze dane makro w strefie euro oraz mniej zawirowań w polityce i w finansach państw strefy euro.

Thomas Stolper, ekonomista z londyńskiego oddziału banku, sądzi, że gospodarka amerykańska będzie rozwijać się poniżej potencjalnego tempa wzrostu przez najbliższe 4 kwartały. Jak wynika z ankiety Bloomberga, analitycy spodziewają się podniesienia stóp przez Fed dopiero w drugim kwartale 2011 r.

Goldman Sachs jest pozytywnie nastawiony do japońskiego jena i franka szwajcarskiego. Japońska gospodarka zdołała wyjść z recesji wcześniej, niż oczekiwały tego rynki, głównie dzięki eksportowi do pozostałych gospodarek azjatyckich – pisze w raporcie Goldman Sachs.

Analitycy banku oczekują dalszego umocnienia franka wobec większości walut,  w tym wobec euro, jednak zakres tego ruchu powinien być ograniczony. Frank powinien wzmocnić się do waluty wspólnotowej o 4,5 proc., by w horyzoncie 12 – miesięcznym powrócić do poziomów notowanych obecnie.

W czwartek przed południem za euro płacono 1,2787 USD, o blisko pół centa więcej niż wczoraj. Notowania wspólnej waluty we frankach szwajcarskich sięgnęły 1,3396 CHF, bez zmian w stosunku do wczorajszej sesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Euro wychodzi z kłopotów