Euro znalazło silne wsparcie przy 3,82 zł

Mariusz Potaczała
28-08-2007, 00:00

Po silnych wzrostach złotego względem dolara oraz nieco niższych do euro wczoraj rynek się ustabilizował. Za dolara płacono od 2,7950 do 2,805 zł, a za euro od 3,8210 do 3,8310 zł. Na świecie też nie było większych zmian. Londyn świętował. W drugiej części dnia inwestorzy oczekiwali danych o sprzedaży domów na rynku wtórnym. Wypadły one lepiej niż prognozowano, jednak nie wpłynęły znacząco na kursy walut.

Ważnym wydarzeniem dla złotego w najbliższych dniach będzie środowa decyzja RPP w sprawie stóp procentowych. Oczekujemy, że koszt pieniądza się nie zmieni. Ewentualna podwyżka stóp może chwilowo wzmocnić naszą walutę, która pozostanie uzależniona od nastrojów inwestorów na rynkach globalnych. Dla pary EUR/PLN silnym wsparciem jest 3,82, który sugerujemy wykorzystać do zakupu wspólnej waluty.

Mariusz Potaczała

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Euro znalazło silne wsparcie przy 3,82 zł