Euroimplant przeprowadzi emisję z prawem poboru

KZ
opublikowano: 01-03-2010, 11:05

Miał być możny inwestor, ale ostatecznie stanęło na emisji akcji. Dla posiadaczy papierów spółki Andrzej Kisieliński, prezes spółki, ma jeszcze jedną nie najlepszą wiadomość.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Euroimplantu, zwołane na 22 marca, zdecyduje o emisji do 49 mln akcji akcji serii D z zachowaniem prawa poboru. Obecnie kapitał zakładowy dzieli się na 98 mln papierów, co oznacza, że do objęcia jednej nowej akcji potrzebne będą dwa prawa poboru.

Proponowany dzień ustalenia prawa poboru to 9 kwietnia.

Cena emisyjna wynosić będzie 0,20 zł. Dziś na NewConnect kurs Euroimplantu wynosił 0,77 zł, po spadku o 4,5 proc.

Pieniądze z emisji (maksymalnie 9,8 mln zł) przeznaczone zostaną na budowę  laboratorium w miejscowości Klaudyna, które pełnić będzie jednocześnie funkcję zakładu produkującego sztuczną tkankę.

Jak pisze "Parkiet", członkowie zarządu Euroimplantu, będący jednocześnie wiodącymi akcjonariuszami spółki (Andrzej Kisieliński, Piotr Mierzejewski i Dariusz Śladowski) nie dysponują funduszami, które pozwoliłyby im objąć całą pulę, która będzie im przysługiwać. Oznacza to, ze będą sprzedawać część praw poboru, kiedy te pojawią się już w obrocie.

Euroimplant to firma z branży biotechnologii. Działa od 2006 r. Główne aktywności spółki zmierzają w kierunku medycyny regeneracyjnej,  inżynierii tkankowej,  toksykologii in vitro, pozyskiwania know-how,  opracowywania i wprowadzania na rynek europejski kolejnych nowatorskich produktów, a w konsekwencji zdobycia istotnej części rosnącego rynku międzynarodowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu