Europa: na giełdach wciąż utrzymują się wzrosty

13-08-2003, 14:19

Na europejskich giełdach od początku sesji przeważają wzrosty. Wiąże się to z udanym zakończeniem wtorkowych notowań na rynkach amerykańskich, a także dobrymi wynikami spółek.

Na giełdzie we Frankfurcie drożeją akcje MAN-a i Lufthansy, które poinformowały o lepszych niż oczekiwano wynikach. Mocno rośnie również cena papierów Infineon Technologies. W środę Unia Europejska zdecydowała o nałożeniu karnego cła na chipy pamięci DRAM produkowane przez jego największego rywala, Hynix Semiconductor. Rośnie cena papierów BMW i DaimlerChryslera. Obie spółki mogą skorzystać z poprawy kondycji amerykańskiej gospodarki, czego sygnały, zdaniem Fed, już widać.

Na giełdzie w Londynie wyraźnie rośnie kurs AstraZeneca. Jeden z największych europejskich producentów leków uzyskał zgodę Federalnej Komisji Leków na wprowadzenie na rynek obniżającego cholesterol leku Crestor. Analitycy oczekują, że odbierze on część klientów produkowanemu przez Pfizera Lipitorowi.

Optymistyczne prognozy UBS, a także największy od 2000 roku wzrost kwartalnego zysku szwajcarskiego banku nie zapobiegły przecenie jego akcji. Znacznie lepiej wyglądają notowania Swiss Re. Analitycy J.P Morgan podnieśli rekomendację papierów jednego z największych na świecie reasekuratorów.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Europa: na giełdach wciąż utrzymują się wzrosty