Europa posmakuje zielonych KitKatów

opublikowano: 26-02-2019, 22:00

Miłośnicy czekolady na Starym Kontynencie będą mogli ugryźć nieco japońskiej kultury, znanej z rytuału parzenia zielonej herbaty — napisał Bloomberg.

Agencja informuje, że dostępne dotychczas w azjatyckim kraju batoniki KitKat z zieloną herbatą pojawią się na europejskim rynku jeszcze w tym miesiącu, 15 lat po tym, jak trafiły na rynek w Japonii. Unikatowy smak, będący połączeniem zielnej herbaty matcha z masłem kakaowym i białą czekoladą, będzie tworzony w fabryce w Hamburgu. Batoniki marki należącej do Nestlé będzie można kupić na początek w ośmiu krajach, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Szwajcarii. W Japonii marka KitKat jest jedną z najpopularniejszych na rynku produktów czekoladowych wartym 5 mld USD. Globalnie jej sprzedaż sięga 1 mld CHF, przy łącznej sprzedaży Nestlé na rynku słodyczy na poziomie 8 mld CHF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu