Europa posmakuje zielonych KitKatów

opublikowano: 26-02-2019, 22:00

Miłośnicy czekolady na Starym Kontynencie będą mogli ugryźć nieco japońskiej kultury, znanej z rytuału parzenia zielonej herbaty — napisał Bloomberg.

Agencja informuje, że dostępne dotychczas w azjatyckim kraju batoniki KitKat z zieloną herbatą pojawią się na europejskim rynku jeszcze w tym miesiącu, 15 lat po tym, jak trafiły na rynek w Japonii. Unikatowy smak, będący połączeniem zielnej herbaty matcha z masłem kakaowym i białą czekoladą, będzie tworzony w fabryce w Hamburgu. Batoniki marki należącej do Nestlé będzie można kupić na początek w ośmiu krajach, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Szwajcarii. W Japonii marka KitKat jest jedną z najpopularniejszych na rynku produktów czekoladowych wartym 5 mld USD. Globalnie jej sprzedaż sięga 1 mld CHF, przy łącznej sprzedaży Nestlé na rynku słodyczy na poziomie 8 mld CHF.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu