"Europejscy politycy zapłacą za tę głupotę"

opublikowano: 22-03-2013, 10:25

- Zawsze możnym tego świata i skorumpowanym przez nich politykom jest potrzebne coś takiego, jak Kajmany, Liechtenstein czy Cypr - powiedział w "Poranku" Radia TOK FM Grzegorz Kołodko.

Zdaniem byłego ministra finansów pomysł opodatkowania depozytów bankowych na wyspie sprawił, że zaufanie do banków wyparowało.

- Europejscy politycy zapłacą za tę głupotę właściwą cenę w wyborach. (…) To krytyczny moment. Dziś nikt nie wie, z czym się obudzimy w poniedziałek. Toczy się gra w politycznego pokera - stwierdził Kołodko.

Zdaniem prof. Kołodki doprowadzono do sytuacji, z której nie ma dobrego wyjścia.
- Za ten bałagan trzeba zapłacić. Musi to zrobić Cypr, jego klasa polityczna, część społeczeństwa, ale i partnerzy Cypru - tłumaczył.

Kołodko przypomniał, że jedna czwarta pieniędzy zdeponowanych w cypryjskich bankach to kapitał rosyjski "w przytłaczającej większości pochodzący z kradzieży, nieuczciwych interesów czy złodziejskiej prywatyzacji z czasów Jelcyna".

Prof. Grzegorz Kołodko, fot. Marek Wiśniewski
Prof. Grzegorz Kołodko, fot. Marek Wiśniewski
None
None

- Pojawia się pytanie, kto pozwalał na pranie brudnych pieniędzy w cypryjskich bankach? Zawsze możnym tego świata i skorumpowanym przez nich politykom jest potrzebne coś takiego, jak Kajmany, Liechtenstein czy Cypr – zauważa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane