Europejski plan pomocy stonował emocje graczy

Joanna Pluta
14-10-2008, 00:00

Plan pomocy dla europejskiego sektora finansowego, który zaproponowali w weekend przywódcy państw strefy euro, poprawił nastroje. Euro poszło w górę. Dzienne maksimum EUR/USD wyniosło 1,3680.

Polscy inwestorzy czekali na szczegóły planu wsparcia dla krajowego systemu bankowego. Sławomir Skrzypek, prezes Narodowego Banku Polskiego, podkreślał na konferencji, że sektor bankowy w Polsce jest zdrowy, a projekt ma jedynie charakter prewencyjny, nie interwencyjny. Złoty, mimo tych zapewnień oraz perspektywy poprawy stabilności, tracił wczoraj w ciągu dnia zarówno w stosunku do euro, jak i do dolara. Poranne umocnienie polskiej waluty było pozorne, ponieważ odbyło się przy niskiej płynności. W takich warunkach nawet niewielkie zlecenia mają wpływ na kursy walutowe. Po południu za dolara płacono 2,60 zł, a za euro 3,55 zł.

Joanna Pluta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Europejski plan pomocy stonował emocje graczy