Europejskie giełdy odrabiają straty

WST
04-03-2010, 12:26

W godzinach południowych indeksy trzech największych europejskich parkietów ciągle znajdowały się pod kreską, choć zdołały już odrobić znaczą część porannych strat. Negatywny wpływ na zachowanie inwestorów miało rozczarowujące zakończenie środowych notowań na Wall Street i  dosyć poważne, poranne spadki w Azji. Szczególnie na chińskich parkietach, które traciły najmocniej od miesiąca.

Humory inwestorom psuła także przecena na rynku surowcowym. Na rynku wyczuwa się wyczekiwanie na decyzję Europejskiego Banku Centralnego i Banku Anglii w sprawie stóp procentowych.

Na londyńskim parkiecie podaż do działania motywują także gorsze od oczekiwań wyniki finansowe za 2009 r. ubezpieczyciela Aviva. Inwestorom nie wystarczyło, że broker powrócił na ścieżkę rentowności. Ważniejsze było, że zysk netto w kwocie 1,09 mld funtów nie sprostał prognozie na poziomie 1,4 mld.

We Frankfurcie zniżkują m.in. notowania E.ON i Siemens. Z kolei w Paryżu spada wycena papierów GDF Suez, operatora najdłuższej sieci gazowej. Firma poinformowała, że jej ubiegłoroczny zysk zmienił się minimalnie w stosunku do 2008 r.

Drugi dzień z rzędu spada kurs L’Oreal. To pokłosie informacji, że Nestle nie zwiększy w okresie sześciu miesięcy udziałów w producencie kosmetyków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Europejskie giełdy odrabiają straty