Europejskie spółki zapracują na odsetki

Po połączeniu się banków BGŻ i BNP Paribas nastrój wiary we wspólne siły wyczuwalny jest nawet w ofercie inwestycyjnych lokat.

W BGŻ BNP Paribas od ponad tygodnia mamy już okazję, żeby pokazać nasz optymizm względem różnej wielkości spółek działających w 18 krajach Europy. Instrumentem bazowym przewidzianej na 30 miesięcy struktury jest jeden z 7 tys. opracowywanych przez STOXX indeksów. W jego skład wchodzi 50 akcji spółek spełniających takie kryteria, jak odpowiednia płynność, niska zmienność i planowana wypłata dywidendy.

Z wypłatą odsetek natomiast bank nie zamierza się spieszyć, bo o ile nie wycofamy wcześniej wkładu, na ewentualny zarobek liczyć możemy dopiero na początku lutego w 2018 r. Wierząc w europejskie firmy trochę słabiej, możemy zainwestować najmniej, czyli 4 tys. zł, nie wiadomo jednak, ile uda nam się zarobić, bo oprocentowanie zależne jest tylko od wartości wskaźnika w wyznaczonych dniach pomiaru. Zapisując się na lokatę do 5 sierpnia, mamy też pewność, że w przypadku wcześniejszego wycofania kapitału, do naszych kilku tysięcy bank co prawda nic nie doda, ale nie naliczy też żadnych dodatkowych opłat, którymi ukarać mógłby inwestorów małej wiary. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika Kosmala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Europejskie spółki zapracują na odsetki