Europolis: kolejne inwestycje w Polsce

Patrycja Otto
03-04-2002, 00:00

Rozpoczęta w grudniu 2001 r. przez Europolis realizacja projektu biurowego Saski Crescent w Warszawie otwiera nowy etap partnerstwa między tą firmą a AIG/Lincoln.

Saski Crescent, którego deweloperem jest AIG/Lincoln, jest ostatnim z trzech budynków należących do liczącego 35 tys. mkw. kompleksu biurowego Saski Park. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na marzec 2003 roku. Obiekt o powierzchni 15 tys. mkw. jest czwartym projektem biurowym realizowanym przez firmę w Warszawie, włączając dwa budynki Amplico Life oraz biurowiec Saski Point.

Europolis zakupiło dotychczas dwa obiekty klasy A w Europie Środkowej wybudowane przez AIG/Lincoln. Są to Saski Point w Warszawie (2001 r.) oraz Infopark w Budapeszcie (2000 r.).

Oprócz tego firma w Polsce jest właścicielem biurowca Warsaw Towers oraz dwóch magazynów przemysłowych w Centrum Logistycznym Alliance. Europolis posiada również nieruchomości w Budapeszcie: City Gate Complex, oraz w Pradze: park biurowy Hadovka i znajdująca się w trakcie realizacji River City. Ponadto ostatnio firma podpisała umowę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) na sfinansowanie kolejnych inwestycji w Europie Środkowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Otto

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Europolis: kolejne inwestycje w Polsce