Euros zainwestuje w łódzkiej strefie

PAP
opublikowano: 27-03-2010, 14:02

Spółka Euros to kolejny inwestor, który otrzyma w tym roku zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE) - poinformował rzecznik prasowy Strefy Miłosz Wika.

Inwestor w podstrefie Ostrzeszów (woj. wielkopolskie) ma zbudować nowoczesny zakład, w którym wytwarzane będą konstrukcje stalowe, stolarka stalowa, aluminiowa, z PCV oraz świetliki dachowe i systemy oddymiania. Nakłady inwestycyjne wyniosą 2 mln zł, a w nowym zakładzie spółka stworzy co najmniej 20 miejsc pracy.

Euros to czwarty w tym roku inwestor w ŁSSE; w sumie firmy te zobowiązały się do stworzenia blisko 400 nowych miejsc pracy oraz wydatków na poziomie co najmniej 33 mln zł. W ub. roku wydano 20 zezwoleń na działalność w Strefie.

ŁSSE została utworzona w 1997 roku. Obecnie obejmuje obszar ponad 1182 ha, położonych w trzech województwach - łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim; ma charakter rozproszony i składa się z 42 podstref. Aktywnie funkcjonuje w niej niemal 100 inwestorów działających w branżach: logistycznej, farmaceutycznej, przetwórstwa tworzyw sztucznych, BPO, AGD, IT, medycznej, kosmetycznej czy spożywczej.

Łączna wartość nakładów inwestycyjnych w Strefie wyniosła dotąd ponad 8 mld złotych, natomiast liczba deklarowanych miejsc pracy sięga 25 tys. ŁSSE ma działać co najmniej do 2020 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Euros zainwestuje w łódzkiej strefie