Eurostat: PKB eurolandu wzrósł o 0,3 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-02-2006, 11:44

Produkt krajowy brutto (PKB) strefy euro wzrósł w IV kwartale 2005 roku o 0,3 proc. kwartał do kwartału, a liczony rok do roku wzrósł o 1,7 proc. - podał we wtorek wstępne wyliczenie Eurostat, europejskie biuro statystyczne.

Produkt krajowy brutto (PKB) strefy euro wzrósł w IV kwartale 2005 roku o 0,3 proc. kwartał do kwartału, a liczony rok do roku wzrósł o 1,7 proc. - podał we wtorek wstępne wyliczenie Eurostat, europejskie biuro statystyczne.

Analitycy spodziewali się wzrostu o 0,3 proc. kwartał do kwartału i o 1,7 proc. rok do roku. W III kwartale PKB wzrósł kwartał do kwartału o 0,6 proc., a rok do roku o 1,6 proc.

W 25 krajach UE PKB wzrósł w IV kwartale kwartał do kwartału o 0,4 proc. po wzroście w III kwartale o 0,6 proc., a rok do roku wzrósł o 1,8 proc. po wzroście również o 1,8 proc. w III kwartale - wynika z wyliczeń Eurostatu.     aj/ epo/ pad/

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane