Eurotel poszerza horyzont

KL
opublikowano: 09-07-2008, 00:00

Eurotel jest blisko celu, którym jest 200 punktów sprzedaży. A to dzięki odkupieniu sieci PPI ETC Poland. Możliwe są kolejne transakcje.

Eurotel jest blisko celu, którym jest 200 punktów sprzedaży. A to dzięki odkupieniu sieci PPI ETC Poland. Możliwe są kolejne transakcje.

Potwierdziły się nasze informacje — Eurotel odkupił od firmy PPI ETC Poland 44 punkty sprzedaży usług Ery. Zapłacił za nie 7,5 mln zł netto. Po transakcji Eurotel ma prawie 180 sklepów własnych i partnerskich. Zwiększył też zasięg terytorialny. Do tej pory był obecny przede wszystkim na północy Polski, natomiast dzięki PPI ETC zadomowi się również w centrum kraju.

— Docelowo chcemy mieć 200 sklepów. Nie przekroczymy tego poziomu, bo takie są nasze ustalenia z Erą — mówi Tomasz Basiński, wiceprezes Eurotela.

Firma nie wyklucza, że brakujące salony przejmie, choć równie prawdopodobny jest rozwój organiczny, który jest tańszy. Według obecnych realiów rynkowych, przejęcie punktu to około 200 tys. zł, a stworzenie nowego — 70 tys. zł. W transakcji z PPI Eurotel płacił za salon około 170 tys. zł. Do tego przejął również 14 autoryzowanych doradców biznesowych.

Mimo że Eurotel zbliża się do granicy określonej przez Erę, nie zamierza zwalniać tempa. Aneks do umowy z operatorem pozwala firmie na sprzedawanie usług innych operatorów, pod warunkiem że będą się tym zajmowały spółki zależne.

— Rozmawiamy na temat przejęcia przedsiębiorstw sprzedających ofertę innych operatorów. W tym przypadku chodzi nie tylko o punkty sprzedaży, ale także ich know-how — wyjaśnia Tomasz Basiński.

Będą to sieci co najmniej 40-50 sklepów. Mniejsze nie mają sensu biznesowego.

Transakcję z PPI ETC sfinansowano pieniędzmi z emisji przeprowadzonej w 2006 r. oraz kapitałami własnymi. Kolejne akwizycje będą przeprowadzone z tych samych źródeł, a także z kredytu (firma nie jest obecnie zadłużona). Kolejna emisja nie jest całkowicie wykluczona, ale nie ma jej obecnie w planach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu