Eurowizja podniosła ceny noclegów w Sztokholmie

opublikowano: 04-05-2016, 22:00

Średni koszt zakwaterowania w Sztokholmie w trakcie trwania konkursu Eurowizji wzrósł o 36 proc.

Średni koszt zakwaterowania w Sztokholmie w trakcie trwania konkursu Eurowizji wzrósł o 36 proc. — donosi wyszukiwarka hotelowa Trivago. Najczęściej oglądaniem konkursu na żywo interesują się Szwedzi, Duńczycy i Norwegowie.

Według Trivago, aby znaleźć nocleg hotelowy w Sztokholmie między 10 i 14 maja, gdy będzie odbywać się tam finał konkursu, należy liczyć się ze średnim wydatkiem rzędu 273 EUR, co oznacza wzrost o 36 proc. względem zwykle płaconej w tym czasie ceny. Dotyczy to hoteli znajdujących się najbliżej areny narodowej Globen, gdzie będą odbywać się koncerty.

Serwis sprawdził również, jakie narodowości najczęściej szukają noclegu w Sztokholmie w dniach trwania konkursu, i porównał je ze średnim ich zainteresowaniem pobytem w stolicy Szwecji w tym czasie. Najczęściej czynią to Szwedzi, Norwegowie i Duńczycy, ale nie powinno zabraknąć również Niemców, Hiszpanów i Włochów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Polecane