EURPLN blisko pschylogicznej bariery 4 PLN za Euro

Łukasz Pisarek dm idmsa
07-08-2012, 15:39

Złoty znacznie umacnia się względem wspólnej waluty Euro kontynuując tym samym silny trend aprecjacyjny.

EURPLN
Obecnie notowania zbliżają się do psychologicznej granicy czterech Złotych za jedno Euro strefa ta w średnim terminie może zatrzymać umocnienie naszej waluty. W przypadku ruchu korekcyjnego najistotniejszym i najbliższym  poziomem, który może sprawić kłopoty bykom jest strefa cenowa od 4,09 do 4,12.

EURUSD
Aktualnie notowania głównej pary walutowej EURUSD kwotowane są na poziomie 1,2422 utrzymując się od początku tygodnia w zakresie konsolidacji ograniczonej od dołu poziomem 1,2371 oraz od góry 1,2443. Obecnie najbliższym poziomem oporu jest górne ograniczenie w/w konsolidacji a w sytuacji jej pokonania kolejny istotny poziom znajduje się w okolicach 1,2517. Rynek wielokrotnie testował ten rejon zarówno jako wsparcie jak i opór co wzmacnia siłę tej strefy cenowej.Dodatkowo poziom ten na interwale dziennym pokrywa się z końcem poprzedniej korekty zatem ich równość stanowił by kolejny argument, że byki mogą mieć problem z pokonywaniem kolejnych maksimów cenowych w tej strefie. W przypadku cofnięcia aktualnie najistotniejszą strefą, w której może uaktywnić się popyt to okolice 1,2325.

USDPLN
Złoty względem Dolara umacnia się nieco słabiej niż do Euro ale trend aprecjacyjny jest równie wyraźny. Od lokalnego szczytu para ta pokonała dystans 24 groszy i obecnie konsoliduje się w rejonie 3,26. W sytuacji odreagowania ostatnich spadków na wykresie silną strefą oporu, gdzie może się znacznie uaktywnić podaż to 5 groszowa strefa pomiędzy 3,32 a 3,37. Kolejnym istotnym poziomem to okolice 3,39 gdzie swój początek miał ostatni silny impuls spadkowy, dodatkowo poziom ten był testowany kilkukrotnie na przestrzeni ostatnich tygodni co wzmacnia jego siłę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Pisarek dm idmsa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / EURPLN blisko pschylogicznej bariery 4 PLN za Euro