Czytasz dzięki

Euvic kupuje i sprzedaje spółki

opublikowano: 24-05-2020, 22:00

Grupa finalizuje przejęcie firmy z Lublina i jest blisko sprzedaży spółki wycenionej na blisko 10 mln EUR.

Euvic, grupa spółek technologicznych, nabyła już udziały większościowe lub pakiety akcji kilkunastu spółek IT. Niebawem powiększy się o kolejną.

Ubiegły rok grupa Euvic, na której czele stoiWojciech Wolny, zakończyła 500 mln zł przychodów. Plany i ambicjeinformatycznej grupy na najbliższe lata zakładają znaczący wzrostbiznesu.
Zobacz więcej

Kierunek na wzrost:

Ubiegły rok grupa Euvic, na której czele stoiWojciech Wolny, zakończyła 500 mln zł przychodów. Plany i ambicjeinformatycznej grupy na najbliższe lata zakładają znaczący wzrostbiznesu. Fot. Marek Wiśniewski

— Jesteśmy w trakcie finalizacji przejęcia Edge One Solutions. Transakcja jest skomplikowana, ponieważ od jednych odkupujemy udziały, a z innymi wymieniamy na udziały w Euvicu. Potrzebujemy jeszcze chwilę, żeby domknąć przejęcie — mówi Wojciech Wolny, prezes Euvica.

Z uwagi na charakter transakcji trudno mówić o konkretnej wycenie przejmowanej firmy.

— W ubiegłym roku miała 1,5 mln zł EBIT, a na ten rok liczy na 5 mln zł. Planuje też 50 mln zł przychodów przy solidnej rentowności. Tego typu spółki są z reguły wyceniane na 6-8-krotność EBIT — informuje prezes. W ostatnim czasie Euvic rozmawiał też o aliansach i współpracy z różnymi podmiotami.

— Prowadzimy m.in. rozmowy z NTT w sprawie wspólnego wynajmowania długoterminowego sprzętu i jego serwisu. Dobrze nam się rozmawia. Myślę, że coś z tego będzie — mówi Wojciech Wolny.

Grupa przygotowuje się do wyjścia z jednej inwestycji.

— Podpisaliśmy list intencyjny w sprawie sprzedaży jednej z naszych spółek. Transakcja powinna zostać sfinalizowana w lipcu. Spółka została wyceniona na blisko 10 mln EUR, czyli mniej więcej 8-krotność EBIT — informuje prezes.

Przed dwoma laty Euvic był blisko wejścia na warszawską giełdę. Miało się to stać dziękiQumakowi, z którym miał już podpisany list intencyjny. Z planów nic nie wyszło, a w lutym 2019 r. sąd ogłosił upadłość Qumaka. Szef informatycznej grupy nie skreślił jednak planów giełdowych.

— Cały czas przyglądamy się warszawskiej giełdzie i mam poczucie, że nasza firma docelowo powinna się na niej znaleźć — mówi Wojciech Wolny.

Technologiczna grupa, w której największą spółką jest właśnie Euvic, podzieliła się na cztery filary. Spółka matka odpowiada za wytwarzanie oprogramowania. Na bazie IT Works powstał Euvic IT odpowiedzialny za szeroko rozumianą infrastrukturę. Euvic Services zajmuje się body leasingiem, zaś EduLab (wkrótce Euvic Innowacje) będzie odpowiadać za start-up i inwestycje. Będzie także pełnił rolę działu R&D.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane